نوزادان شیر خشکی بیشتر دچار مشکلات گوارشی می‌شوند
بــرای سـفارش پـروژه خـود به لـیـنک روبـرو رفـتـه و پـس از پـــر کــردن فــرم، ســـــــــفارش خـــود را ارســــــال کـــــــــنید.
پــــس از ارســــال ســـــفارش، پـــــاســخ شـــما را حــــــداکــــثر تـــــــــــا 12 ســـــــــــاعت خـــــــــــــواهیــــــــــــــم داد.
سفارش پروژه »

نوزادان شیر خشکی بیشتر دچار مشکلات گوارشی می‌شوند

محمد پورداداش

بازدید : 1,099 views بار

نوزادان شیر خشکی بیشتر دچار مشکلات گوارشی می‌شوند

غلامرضا حاتمی، رئیس انجمن کودکان ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه تحقیقات مختلف در سراسر دنیا مزایای شیر مادر را اثبات کرده اند، گفت: نوزادان باید از ساعات اولیه تولد از نعمت شیر مادر برخوردار باشند، چرا که از این طریق می توان میزان مرگ و میر نوزادان را تا حد زیادی کاهش داد.

وی ادامه داد: طبق تحقیقات، کودکانی که تا دو سال از شیر مادر تغذیه می کنند، احتمال ابتلای آن ها به سرطان و مشکلات گوارشی کمتر است.

حاتمی با بیان اینکه شیر مادر بهترین غذا در زمان ابتلای نوزادان به اسهال است، عنوان کرد: برخی از مادران در زمان اسهال کودک خود، شیر دادن به او را قطع می کنند، در حالی که این کار یک اشتباه محض است، چرا که مواد مفید موجود در شیر مادر خود می تواند در درمان اسهال نقش بسزایی داشته باشد.

وی در خصوص مصرف شیر خشک در نوزادان عنوان کرد: کودکانی که به هر دلیل از مصرف شیر مادر محروم هستند و نیاز به مصرف شیر خشک دارند، علاوه بر هزینه های اختصاصی که برای خانواده دارد و باعث احتمال بروز اسهال در آن ها و در نتیجه مراجعات مکرر به پزشک و بستری شدن کودک در بیمارستان را به دنبال خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

http://goldwife2.ir/pic/BANNER/vip-ads/test.jpg

مطالب مرتبط :برچسب ها :

نویسنده : omid5586 , تاریخ انتشار : ۲۵ام مرداد ۱۳۹۳ , شماره مطلب : 1230