ازدواج و طلاق باعث افزایش وزن می شود
بــرای سـفارش پـروژه خـود به لـیـنک روبـرو رفـتـه و پـس از پـــر کــردن فــرم، ســـــــــفارش خـــود را ارســــــال کـــــــــنید.
پــــس از ارســــال ســـــفارش، پـــــاســخ شـــما را حــــــداکــــثر تـــــــــــا 12 ســـــــــــاعت خـــــــــــــواهیــــــــــــــم داد.
سفارش پروژه »

ازدواج و طلاق باعث افزایش وزن می شود

محمد پورداداش

بازدید : 667 views بار
http://takhtekhab.ir/wp-content/uploads/00016gif

احتمال افزایش وزن در زنان پس از ازدواج اندکی بیش از مردان است. این افزایش در مواردی به اندازه ای است که سلامت فرد را با خطر مواجه می کند

نتایج تحقیق یک موسسه آمریکایی حاکی از آن است که ازدواج و طلاق، می تواند موجب افزایش وزن افراد شود.

انجمن جامعه شناسی آمریکا در مطالعه ای که بر روی ده هزار و ۷۱ نفر از داوطلبان انجام داد، به این نتیجه رسید که احتمال افزایش وزن افراد، تا دو سال پس از آغاز یا پایان زندگی مشترک با یک سیر جهشی مواجه است.
زنانی که تازه ازدواج می کنند بیشتر با خطر افزایش وزن روبرو هستند.

محققان دانشگاه اوهایو که در این تحقیق شرکت داشته اند می گویند در برخی موارد این افزایش وزن می تواند سلامتی فرد را با خطر جدی مواجه کند.

در این تحقیق تغییرات در نسبت قد به وزن (شاخص توده بدنی) در داوطلبان بین سال های ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۸ میلادی و ارتباط این شاخص با وضعیت تاهل آنها مورد بررسی قرار گرفت.

محققان نسبت قد به وزن افرادی را که تازه ازدواج کرده و یا طلاق گرفته بودند، با افراد مجرد و یا کسانی که بیش از دو سال از ازوداج آنها می گذشت مقایسه کردند.
ازدواج و طلاق؛ تغییر عمده در شیوه زندگی

حتی پس از صرف نظر کردن از تاثیر متغیرهای وضعیت بهداشت، میزان تحصیلات، وضعیت اشتغال، فقر و بارداری در افراد، مشاهده شد که احتمال افزایش وزن در کسانی که تازه ازدواج کرده و یا طلاق گرفته اند بسیار زیاد است.

احتمال افزایش وزن به میزان کم، در زنانی که تازه ازدواج کرده اند تا ۳۳ درصد افزایش می یابد. در عین حال خطر افزایش وزن به مقادیر زیاد، در چنین افرادی تا ۴۸ درصد بالا می رود.

در زنانی که تازه از همسران خود جدا شده اند، ۲۲ درصد احتمال افزایش وزن به میزان اندک مشاهده شده است.

احتمال افزایش وزن به میزان کم در مردانی که تازه ازدواج کرده اند تا ۲۸ درصد افزایش می یابد. اما احتمال چنین مساله ای در مردان پس از طلاق، ۲۱ درصد است.

محققان در این مطالعه چنین نتیجه گیری کرده اند که تمامی تغییرات در وضعیت تاهل افراد، می تواند موجب تغییرات ناگهانی هرچند اندک، در وزن این افراد شود.

دمیتری تامین، محقق ارشد در این تحقیقات می گوید: “در زنان ازدواج می تواند موجب وزن را به اندازه ای افزایش دهد که سلامتی آنها را به خطر بیاندازد”.

هلن رایلی، از موسسه خیریه بریتانیایی تغذیه در تشریح دلایل این موضوع می گوید: “این مساله در زندگی افراد تغییرات جدی ایجاد می کند. طلاق یا ازدواج می تواند موجب تغییرات شرایط زندگی آنها شود و بر نوع تغذیه شان اثر بگذارد”.

اما خانم رایلی چنین نتیجه گیری می کند که افراد مختلف با مساله ازدواج و طلاق به شیوه های متفاوتی برخورد می کنند، و حتی به گفته او این تغییرات می تواند در زندگی بعضی از افراد تاثیرات مثبتی بر جای بگذارد.
http://goldwife2.ir/pic/BANNER/vip-ads/test.jpg


مطالب مرتبط :برچسب ها :

نویسنده : bahar , تاریخ انتشار : ۳۰ام شهریور ۱۳۹۲ , شماره مطلب : 197