بیماری های انتقالی از راه ارتباط جنسی
بــرای سـفارش پـروژه خـود به لـیـنک روبـرو رفـتـه و پـس از پـــر کــردن فــرم، ســـــــــفارش خـــود را ارســــــال کـــــــــنید.
پــــس از ارســــال ســـــفارش، پـــــاســخ شـــما را حــــــداکــــثر تـــــــــــا 12 ســـــــــــاعت خـــــــــــــواهیــــــــــــــم داد.
سفارش پروژه »

بیماری های انتقالی از راه ارتباط جنسی

محمد پورداداش

بازدید : 592 views بار
http://takhtekhab.ir/wp-content/uploads/006.gif

به دلیل حجب و حیای معمول در جامعه ما سطح اطلاعات عمومی در مورد بیماری های جنسی به خصوص میان جوانان که گروه پرخطر محسوب می شوند پایین است اما باید با در نظر گرفتن تمام موارد اخلاقی و مذهبی آموزش های لازم و هشدارهای ضروری را در سطح عمومی ارائه کرد. این مجموعه مطالب هم صرفا هشدارهایی هستند برای جوانان و پدر و مادرها.

باکتری هایی که اگر درمان نشوند منجر به نازایی می شوند

انواع و اقسام ویروس ها، باکتری ها و انگل ها می توانند از طریق تماس جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل شوند. متاسفانه برای انواع بیماری های مقاربتی ویروسی مثل هپاتیت، هرپس، HPV و … درمان های ضدویروسی خیلی مشخص و موثری وجود ندارد اما عفونت های باکتریایی درمان شان آسان تر است البته به شرطی که به موقع تشخیص داده شوند. درکل شایع ترین بیماری های آمیزشی انواع باکتریال آن هستند. از شایع ترین بیماری های باکتریال نیز می توان به گنوکوک (عامل سوزاک) و کلامیدیا اشاره کرد. این بیماری ها علائم زیادی ایجاد نمی کنند. درنتیجه فرد ممکن است مبتلا شود اما متوجه آن نشود. علائم آنها معمولا به صورت ترشح خفیف، سوزش ناحیه تناسلی و دردهای لگنی است که اگر زود تشخیص داده شوند به راحتی با استفاده از آنتی بیوتیک های معمولی قابل درمان هستند. موضوع مهم در مورد این دو بیماری ایجاد عفونت رحمی است که در خانم های جوان باعث نازایی می شود. در واقع چون علامت های پر سر و صدایی ندارند ممکن است اصلا فرد متوجه آن نشود و برای درمان مراجعه نکند. درنتیجه این میکروب ها می توانند به تدریج از نواحی پایین تر به نواحی بالا یعنی به رحم و لوله های رحمی انتقال پیدا کنند و منجر به چسبندگی و نازایی شوند. پس تشخیص به موقع این دو بیماری اهمیت زیادی دارد.
http://goldwife2.ir/pic/BANNER/vip-ads/test.jpg


مطالب مرتبط :برچسب ها :

نویسنده : seti , تاریخ انتشار : ۱۰ام شهریور ۱۳۹۲ , شماره مطلب : 33