بهترین کلید همسرداری از نظر یک زن چیست؟
بــرای سـفارش پـروژه خـود به لـیـنک روبـرو رفـتـه و پـس از پـــر کــردن فــرم، ســـــــــفارش خـــود را ارســــــال کـــــــــنید.
پــــس از ارســــال ســـــفارش، پـــــاســخ شـــما را حــــــداکــــثر تـــــــــــا 12 ســـــــــــاعت خـــــــــــــواهیــــــــــــــم داد.
سفارش پروژه »

بهترین کلید همسرداری از نظر یک زن چیست؟

محمد پورداداش

بازدید : 705 views بار
http://takhtekhab.ir/wp-content/uploads/0055.gif

یکی از عوامل خوشبختی، مهر ورزیدن و محبت کردن است. محبت چیست؟ چقدر محبت کنیم؟ به چه کسانی محبت کنیم؟ محبت همان ابزار عاطفه ای است که انسان به خاطر علاقه ای که به شخص یا چیزی دارد، از خود بروز می دهد.

محبت جز ابراز علاقه نیست، محبت ریشه اش در درون انسان است که در بیرون متجلی می شود واین تجلی گاهی در گفتار، گاهی در رفتار و اعمال انسانی و گاهی در درون قلب انسان است. مانند ایمان، کسی که ایمان به خدا دارد باید این ایمان د رسه بعئ تجلی کند، پیامبر صلی الله علیه وآله فرمود: ایمان ۱) اقرار به زبان است، ۲) یک اطمینان قلبی و اعتقاد درونی است و ۳) عمل کردن با اعضا و جوارح است.

محبت کردن یک عشق درونی است که انسان آن را به زبان می آورد و در رفتارش به طرف مقابل می فهماند که او را دوست دارد. انسان که موجودی عاطفی است از ابراز لطف و محبت خوشش می آید و این عمل را دوست دارد، اما ما باید حد افراط و تفریط آن را بدانیم. اگر گرفتار افراط و تفریط شدیم، آنجاست که به خطا گام برداشته ایم.

همانطور که می دانید زن موجود عاطفی است و نیاز زیاد به عاطفه و محبت دارد. زن کانون مهر و محبت است و بهترین کلید همسرداری را محبت می داند و شوهران باید بدانند که محبت کردن یکی از آرزوهای زنان است. زن سعادت خود ار در زندگی، در گرو ابراز مهر و محبت همسرش می داند.

خلال پذیربود هر بنایی که می بینی مگر بنای محبت که خالی از خلل است

پیامبر صلی الله علیه وآله می فرماید:«هر چه ایمان کامل تر باشد، انسان به همسرش اظهار محبت بیشتری می کند»

– « یکی از اخلاق پیامبران محبت کردن به همسران خود بوده است.»

– «دوست داستن همسر از اخلاق پیامبران است.»

– «زشت ترین زورگویی ها ، زورگفتن به همدم و همسر است.»

معمولا محبت، محبت می آورد و محبت محتاج ابتکار و تلاش است./ پا به پای همhttp://goldwife2.ir/pic/BANNER/vip-ads/test.jpg


مطالب مرتبط :برچسب ها :

نویسنده : seti , تاریخ انتشار : ۱۳ام مهر ۱۳۹۲ , شماره مطلب : 400